Par skolu

Juglas Mūzikas skola atrodas Rīgā, vienā no Vidzemes priekšpilsētas attālākajiem punktiem – Juglā. Pēdējo gadu laikā tā kļuvusi par nozīmīgu un neatņemamu šī reģiona kultūras un muzikālās izglītības centru.
Juglas Mūzikas skola, ar nosaukumu Rīgas 5. mūzikas skola, darbu sāka 1985. gada septembrī. Mācības uzsāka 132 audzēkņi 18 pedagogu vadībā. Pašlaik skolā mācās 376 audzēkņi 53 pedagogu vadībā.
Skolā var apgūt  sekojošas profesionālās ievirzes izglītības programmas  -  Taustiņinstrumentu spēle (klavierspēle un akordeona spēle), Stīgu instrumentu spēle (vijoļspēle, čella spēle, kontrabasa spēle, arfas spēle, kokles spēle, ģitāras spēle), Pūšaminstrumentu spēle (flautas, klarnetes, saksofona, trompetes, trombona, eifonija, tubas, mežraga spēle) un Sitaminstrumentu spēle.  Tā kā skola atrodas blakus Strazdumuižas neredzīgo ciematam, tad notiek veiksmīga sadarbība ar Strazdumuižas internātskolu, un Juglas Mūzikas skolā mācās bērni ar īpašām vajadzībām – neredzīgi un vājredzīgi. Skolā bērni mācās arī interešu izglītības programmās: „Muzikālo dotību attīstība bērniem no 3 – 5 gadu vecumam” un  sagatavošanas klase „Mūzikas ābece”, kā arī iespējams apgūt instrumenta spēli jebkurā vecumā.
Skolā darbojas simfoniskais orķestris, kas  ir uzstājies skolas atklātajos koncertos, pilsētas pašvaldības organizētajos pasākumos un koncertos, t.sk. Rīgas pilsētas svētkos, gan koncertos citās Latvijas pilsētās. Orķestris regulāri piedalās labdarības koncertos Rīgā un muzicējis arī ārpus Latvijas robežām – Lietuvā, Igaunijā, Polijā un Grieķijā.
Skolā darbojas dažādu instrumentu ansambļi. Lielākos panākumus ir guvis koklētāju ansamblis „Zeltskariņi”. Kokļu mūziku ,, Zeltskariņu”  izpildījumā ir dzirdējuši gan mazie klausītāji bērnudārzos, bērnu namos, gan vecāki cilvēki Rīgas pansionātos, gan Rīgas pilsētas pasākumu apmeklētāji. Kolektīvs vairākkārtīgi ir piedalījies Dziesmu un deju svētkos. Koklētājiem ir daudz  panākumu dažādos konkursos un skatēs. ,,Zeltskariņi” koncertējuši arī ārpus Latvijas robežām – Lietuvā, Polijā, Anglijā, Grieķijā un Bulgārijā.
Juglas mūzikas skolā veidojas savas tradīcijas. Mūsu skolas pedagogs un komponists Vilnis Šmīdbergs ir sarakstījis Juglas Mūzikas skolas himnu, viņš arī jau vairākus gadus skolā organizē Jauno komponistu festivālu. Skolas koncertzālēs tiek organizēti koncerti un meistarklases dažādu instrumentu spēlē Latvijas pedagogiem.

Skolas absolventi ar savām tālākajām gaitām vistiešāk apliecina skolas kolektīva veikumu. Daudzi skolas absolventi ieņem vadošus un atbildīgus amatus valsts un privātos uzņēmumos dažādās specialitātēs. Koklētāja Inta Saulīte un pianiste Margarita Mižujeva atgriezušās skolā jau kā pedagogi. Mūziku gan Latvijas, gan Eiropas augstskolās mācās muzikoloģe Svetlana Burmistrova, vijolniece Līva Plociņa, pianiste Iveta Cālīte, akordeonists Kristaps Ginters, eifonists Aleksandrs Vorslovs, sitaminstrumentu mūziķis Mikus Bāliņš, pianiste Oksana Ļepska, kura mācās par vokālisti.
Mūsu skolā mācījās arī talantīgais vijolnieks Gidons Grīnbergs, saksofoniste Paulīna Piteņko, tenors Mārtiņš Zvīgulis un lielisku vijoļu meistars Ingars Rancevičs. Arī izcilais tenors Aleksandrs Antoņenko, kura balss skan uz pasaules lielākajām operu skatuvēm, arī ir beidzis mūsu skolu!
Nāc un pievienojies!