Par skolu

Juglas Mūzikas skola atrodas vienā no Rīgas attālākajiem punktiem – Juglā. Pēdējo gadu laikā tā kļuvusi par nozīmīgu un neatņemamu Juglas apkaimes kultūras un muzikālās izglītības centru.
Juglas Mūzikas skola, tolaik Rīgas 5. mūzikas skola, darbu sāka 1985. gada septembrī. ar 132 audzēkņiem un 18 pedagogiem. Šobrīd skolā profesionālās ievirzes programmās mācās gandrīz 400 audzēkņi un strādā vairāk kā 50 pedagogi.
Skolā var apgūt šādas profesionālās ievirzes izglītības programmas: Taustiņinstrumentu spēle (klavierspēle un akordeona spēle), Stīgu instrumentu spēle (vijoles, čella un kontrabasa spēle, arfas, kokles un ģitāras spēle). Pūšaminstrumentu spēle (flautas, klarnetes, saksofona, trompetes, trombona, eifonija, tubas un mežraga spēle) un Sitaminstrumentu spēle. Pirmsskolas vecuma bērni var mācīties interešu izglītības programmās: „Muzikālo dotību attīstība bērniem no 3 – 5 gadu vecumam” un sagatavošanas klasē apgūt instrumenta spēles un solfedžo pamatus. Instrumenta spēli interešu izglītības grupā var apgūt  jebkurā vecumā. Jau no pašiem pirmsākumiem mūziku Juglas Mūzikas skolā apgūst arī neredzīgi un vājredzīgi bērni no Strazdumuižas vidusskolas.
Skolā darbojas simfoniskais orķestris un pūtēju orķestris. Abus kolektīvus vada mežraga spēles skolotājs un diriģents Mārcis Miķelsons. Simfoniskais orķestris uzstājas gan skolas, gan ārpusskolas koncertos, arī dažādās Latvijas pilsētās un regulāri muzicē ārpus Latvijas – Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Grieķijā, Horvātijā, Slovākijā, Čehijā, Itālijā u.c. Arī skolas pūtēju orķestris ir piedalījies dažādos koncertos, no kuriem lielākais bija trīs mūzikas skolu koprojekts 2019. gadā, kur kopā muzicēja Juglas Mūzikas skolas, Rīgenas mūzikas skolas (Vācija) un J. Karoso Klaipēdas mūzikas skolas (Lietuva) pūtēju orķestri. Šī projekta ietvaros tika nospēlēti vairāki koncerti Rīgā, Klaipēdā un Rīgenā.
Skolā darbojas arī koris un dažādu instrumentu ansambļi. Lielākos panākumus ir guvis koklētāju ansamblis „Zeltskariņi”. Kokļu mūziku viņu izpildījumā ir dzirdējuši gan mazie klausītāji bērnudārzos, gan cilvēki pansionātos, gan Rīgas pilsētas pasākumu apmeklētāji. Kolektīvs vairākkārtīgi ir piedalījies Dziesmu un deju svētkos un guvis panākumus dažādos konkursos un skatēs. ,,Zeltskariņi” koncertējuši arī ārpus Latvijas – Lietuvā, Polijā, Anglijā, Grieķijā, Bulgārijā, Itālijā, Horvātijā u.c.
Skolā tiek organizēti vairāki festivāli un konkursi - kopš 2015. gada tiek organizēts Jauno pianistu festivāls “Debija”, jaunie arfisti pulcējas Dzidras Bražes Starptautiskajā jauno arfistu festivālā-konkursā, atsaucību gūst arī Bērnu un jauniešu instrumentālās mūzikas festivāls “Iedvesmojies skanot”. 2020. gada februārī pirmo reizi notika  Starptautiskais konkurss-festivāls “Baltijas pērles” metāla pūšamajiem mūzikas instrumentiem. Skolā tiek organizētas meistarklases dažādu instrumentu spēlē.
 
Skolas koncertzālēs notiek koncerti, kuros uzstājas gan mūsu skolas, gan mūzikas vidusskolu audzēkņi, gan profesionāli mūziķi. Juglas mūzikas skolā ar koncertiem ciemojušies arī audzēkņi un pedagogi no sadraudzības skolām Igaunijā, Lietuvā, Horvātijā un Vācijā. Koncerti notiek bez maksas un ir brīvi pieejami apmeklētājiem.
Skolas pedagogs un izcilais komponists Vilnis Šmīdbergs ir sarakstījis Juglas Mūzikas skolas himnu, kura izskan skolai nozīmīgos pasākumos.
Juglas mūzikas skolas absolventi ar savām tālākajām gaitām vistiešāk apliecina pedagogu veikumu - koklētāja Inta Saulīte, pianistes Margarita Mižujeva un Jekaterina Romaņeko, vijolnieces Karina Kuļešova un Ilva Bāliņa, kā arī  muzikoloģe Lana Burmistrova ir atgriezušās Juglas Mūzikas skolā jau kā pedagogi.
Juglas Mūzikas skolu absolvējuši un turpina mūzikas ceļu vijolnieki – Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra mākslinieks Gidons Grīnbergs un Līva Plociņa – Janova, kura  muzicē orķestrī Sinfonietta Riga. Pianiste Iveta Cālīte atskaņo soloprogrammas un muzicē kameransambļos, savukārt klavierspēles klases absolvents Māris Spriņģis kļuvis par baleta mākslinieku Latvijas Nacionālās operas un baleta teātrī. Sitaminstrumentu klases absolvents Mikus Bāliņš ir sitaminstrumentu ansambļa Perpetuum Ritmico dalībnieks, savukārt Juris Āzers spēlē laikmetīgās mūzikas ansamblī  United Berlin. Čella spēles klases absolvente Annemarija Moiseja labi zināma kā dažādu džeza un  populārās mūzikas izpildītāju bekvokāliste, kā arī uzsākusi savu solo dziedātājas karjeru. Vijoles spēles klases absolvents  Ingars Rancevičs kļuvis par vijoļu būves un restaurācijas meistaru, savukārt Mārtiņš Zvīgulis, kurš Juglas Mūzikas skolā mācījās vijoles spēli, ir vokālists un šobrīd dzied kamerkorī “Ave sol”. 
Šobrīd gan Latvijā, gan aiz tās robežām izskanējis skolas absolventa saksofonista un komponista Aigara Raumaņa vārds. Ar izciliem panākumiem viņš piedalās konkursos,  koncertos, festivālos un  dažādos projektos. 
Arī pasaulē labi zināmais izcilais tenors Aleksandrs Antoņenko, kura balss skan uz lielākajām operu skatuvēm, ir mūsu skolas absolvents.
Mēs lepojamies ar mūsu skolas skolotāju un absolventu panākumiem, kuri bijuši nominantu vidū vai saņēmuši Lielo Mūzikas balvu:
Lielā mūzika balva 2010  - nominācijai kategorijā "Gada jaundarbs"  izvirzīta Vilņa Šmīdberga Elēģija.
Lielā mūzika balva 2010  - nominācijai kategorijā "Gada jaundarbs"  izvirzīta Vilņa Šmīdberga Simfonija pūtēju orķestrim (pirmatskaņojums 14. jūnijā Rīgas Domā - profesionālais pūtēju orķestris "Rīga", diriģents Andris Poga). Vilnis Šmīdbergs arī saņem Lielo mūzikas balvu.
Lielā mūzika balva 2013 -  nominācijai kategorijā "Gada jaundarbs" izvirzīts Viļņa Šmīdberga Koncerts alta saksofonam un orķestrim (pirmatskaņojums 3. maijā Lielajā ģildē - Oskars Petrauskis, profesionālais pūtēju orķestris "Rīga", diriģents Mārtiņš Ozoliņš).
Lielā Mūzikas balva 2016 -  nominācijai kategorijā “Gada koncerts” izvirzīta sitaminstrumentu grupa “Perpetuum Ritmico” par koncertu “VASKS UN UGUNS”    ( Mikus Bāliņš ).
Lielā Mūzikas balva 2017 – nominācijai  kategorijā " Gada jaunais mākslinieks" izvirzīta Maija Kļaviņa.  Viņa saņēma Publikas simpātijas balvu.
Lielā Mūzikas balva 2018 - nominācijai kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī"  izvirzīti sitaminstrumentālisti Juris Āzers un Guntars Freibergs ar Jaunās mūzikas festivālā "Arēna" atskaņoto laikmetīgās mūzikas programmu Texture of Groove. 
Lielā Mūzikas balva 2020 – nominācijai kategorijā  “Gada jaunais mākslinieks” izvirzīts  Aigars Raumanis. Aigars arī saņēma Lielo Mūzikas balvu, atskaņojot mūsu skolas bijušā audzēkņa, tagad komponista Platona Buravicka Koncertu saksofonam un kamerorķestrim Temperature of Plastics. 
Vilnis Šmīdbergs 2014.gadā par Koncertu alta saksofonam un orķestrim saņēmis AKKA/LAA Autora balvu.
Skolā labi jutīsies gan izcili talanti, gan tie, kas mūziku vēlas apgūt savam priekam.
Nāc un pievienojies!