SVEICAM MARI MARTINOVU AR PANĀKUMIEM KONKURSĀ

No šī gada 24.septembra līdz 26.septembrim Jūrmalas Mūzikas vidusskolā norisinājās XX Kārļa Štrāla Starptautiskais konkurss "Jaunais flautists". Konkursā piedalījās 60 audzēkņi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas un Polijas. Konkursantu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija: Anete Toča (Latvija), Andris Klučinieks (Latvija), Giedrius Gelgotas (Lietuva), Mihkel Peaske (Igaunija).

Ņemot vērā situāciju valstī,  žūrija konkursa dalībniekus no Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas un Polijas klausījās attālināti - pēc ierakstiem. Konkurss ir nopietns pārbaudījums flautistiem -  tas norisinājās divās kārtās un katram dalībniekam bija jāsagatavo 4 - 5 skaņdarbi. Visa konkursa triju dienu norise tika translēta tiešsaistē un tai bija iespējams sekot līdzi no visas pasaules.

Svinot Latvijas simtgadi, konkursa organizatori uzrunāja latviešu komponistus radīt jaunus skaņdarbus flautai un klavierēm. Desmit no šiem skaņdarbiem tika iekļauti konkursa obligātajā programmā.
Mūsu skolu konkursā pārstāvēja 4.klases audzēkne Lote Terēze Lesiņa un 5. klases audzēkne Mare Martinova. Mēs priecājamies par abu meiteņu paveikto, bet īpašs prieks un lepnums par Mari, kura B grupā izcīnīja Diplomu! Paldies skolotājai Martai Markevičai un koncertmeistarei Annai Oniščenko par veiksmīgo dalību konkursā!