Dzidras Bražes Starptautiskais jauno arfistu konkurss

Logo Dzidras Bražes starptaustiskais jauno arfistu konkurss Uz skatuves jauna meitene spēlē arfu Attēlā redzami vairākas arfas dažās krāsās

Savulaik Juglā dzīvojošās, leģendārās arfas spēles profesores Dzidras Bražes vārdā nosauktais konkurss sākumā tika veidots kā festivāls. Viss sākās ar Juglas mūzikas skolas arfas spēles skolotājas Initas Neilandes ideju, ka ir jādot iespēja jaunajiem arfistiem satikties, iepazīties, parādīt savu arfas spēli klausītājiem, šādi popularizējot arī pašu cēlo un skanīgo instrumentu ARFU. Šobrīd konkurss ir attīstījies un ir ne tikai jauno arfistu parāde, bet rada iespēju pasākuma ietvaros dzirdēt pasaulē atzītu arfas spēles profesionāļu koncertus, kā arī konkursa dalībniekiem ir iespēja spēlēt uz kvalitatīviem instrumentiem un, ja nepieciešams, tos arī iegādāties tepat, Latvijā.

Konkursa mērķi:

• atbalstīt ar jaunradi apveltītos, aktīvos un talantīgos audzēkņus;
  • sekmēt arfistu profesionālo izaugsmi;
  • veicināt arfas spēles popularitāti Latvijā un Baltijas valstīs;
  • sniegt iespēju pedagogiem sadarboties, draudzēties un apmainīties pieredzē ar kolēģiem;
  • dot iespēju iepazīties ar domubiedriem savā specialitātē.

Dzidras Bražes III Starptautiskā jauno arfistu konkursa un “Harpissima 2023” NOLIKUMS